АБСОЛЮТНЕ ТАБУ. ЛЮДИНІ НАПІДПИТКУ ЗА КЕРМОМ НЕ МІСЦЕ

Грудень 2017 року проходить в Україні під знаком боротьби з водіями, які дозволяють собі сідати за кермо в стані алкогольного сп'яніння. Про неприпустимість водіння автомобіля в нетверезому вигляді українцям нагадають в рамках Національної інформаційної кампанії H-Road.

Стан алкогольного сп'яніння істотно впливає на поведінку людини за кермом і швидкість реакції. При швидкості руху 40 км/год водій зреагує на небезпеку приблизно через 0,6 секунди, напідпитку ж знадобиться втричі більше часу – 1,8 секунди. Тобто якщо автомобіліст в адекватному стані зможе зупинити машину через сім метрів, п'яний – тільки через 21 метр. При цьому кут огляду у тверезої людини – 150°, напідпитку – лише 40°. Не кажучи вже про неможливість правильно оцінювати обстановку та контролювати ситуацію на дорозі, порушену координацію рухів, а також розслабленість, зайву сміливість і лихацтво, які з'являються у деяких водіїв після вживання спиртного. Усе це робить алкоголь і водіння авто несумісними поняттями. До слова, для того щоб водії змогли відчути, як спиртне впливає на керування автомобілем, навіть створені спеціальні тренажери-симулятори, що імітують стан алкогольного сп'яніння.

Ігнорування заборони сідати за кермо напідпитку призводить до невтішних наслідків. Згідно з інформацією Департаменту патрульної служби України, тільки в листопаді 2017 року у дорожньо-транспортних пригодах (ДТП) з вини п'яних водіїв на дорогах країни загинули 105 осіб, 1438 – отримали травми. Загалом за місяць зафіксовано 5375 ДТП в результаті управління автомобілем у стані алкогольного сп'яніння, у 1062 пригодах постраждали люди.

Тема особливо актуальна для святкового передноворічного періоду, коли кількість приводів «пригубити» збільшується в геометричній прогресії: під час низки численних корпоративів, банкетів з партнерами та зустрічей зі старими приятелями велика спокуса побалувати себе келихом вина або пива. А потім так не хочеться ні кидати машину далеко від дому, ні викликати таксі, а тим більше їхати на громадському транспорті. Цілком зрозуміле бажання. Але в усьому цивілізованому світі у цій ситуації є розумне і комфортне рішення – скористатися послугами драйвера, який доставить вас на вашому авто до будь-якої точки міста, можна в багатьох службах таксі.

«Українські автомобілісти мусять відкинути навіть думку про можливість сісти за кермо після вживання спиртного. Це неймовірно небезпечно в будь-яку пору року, в будь-який час доби та при будь-якій обстановці на дорозі. Водіям варто пам'ятати, що лише одна зайва доля секунди, яка знадобиться п'яній людині за кермом для прийняття рішення під час небезпеки, може виявитися вирішальною і привести до непоправних наслідків. Чи варті кілька кілометрів комфортного пересування чийогось здоров'я, а тим більше життя? Чи не занадто висока ціна зручності та лихацтва? Це злочин – випробовувати долю, коли є цілодобові послуги таксі та драйверів», – упевнений Тарас Лопачак, директор з маркетингу компанії «Хюндай Мотор Україна», яка ініціювала соціально-освітній проект H-Road.

Для всіх водіїв, які хочуть перевірити, наскільки добре вони знають правила водіння, що стосуються заборони керувати авто в стані сп'яніння, в рамках проекту H-Road розроблений спеціальний онлайн-тест, який можна пройти в Мережі з 18 по 29 грудня 2017 року.

Нагадуємо, що штрафи за водіння в нетверезому стані високі в усьому світі, зокрема в нашій країні. Відповідно до частини 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні порушення, п'яний водій, який уперше порушив заборону сідати за кермо напідпитку, має заплатити 10 200 грн, при цьому він на рік позбавляється права керувати автомобілем. Таке саме покарання передбачено й для водіїв, які відмовилися пройти перевірку на стан алкогольного сп'яніння, а також автомобілістів, які передали керування машиною людині напідпитку (для нього передбачений окремий штраф).

Не варто забувати, що водіння авто в нетверезому стані, на жаль, часто стає причиною травмування та загибелі людей, а в цьому випадку штрафом уже не відбутися – цей злочин карається згідно з Кримінальним кодексом України, і винуватець ДТП може бути заарештований і засуджений до обмеження волі або виправних робіт.

Ініціатори кампанії H-Road закликають всіх українських водіїв пам'ятати про ту небезпеку, яку представляє для самого автомобіліста, пасажирів і всіх оточуючих водіння в нетверезому вигляді. Продемонструвати свою свідому позицію та категоричну відмову сідати за кермо, випивши спиртне, водії можуть за допомогою спеціально розроблених стікерів і аксесуарів із символікою соціальної кампанії H-Road. Атрибутика продається в дилерських салонах «Хюндай». Усі кошти від її реалізації будуть спрямовані на підготовку національної паралімпійської збірної України до наступних Паралімпійських ігор.

Партнери проекту