НОВИНИ ПРО БЕЗПЕКУ ДОРОЖНЬОГО РУХУ: МАНЕВРУВАННЯ ТА БЕЗПЕЧНА ДИСТАНЦІЯ

1. ТІЛЬКИ 33% ВОДІЇВ ВМІЮТЬ ВИЗНАЧАТИ БЕЗПЕЧНУ ДИСТАНЦІЮ ПІД ЧАС РУХУ

33% українських водіїв – користувачів Інтернету знають базові правила маневрування та дотримання безпечної дистанції на відмінно, 67% – варто освіжити знання. Такі результати показало анонімне онлайн-тестування, проведене в рамках Національної інформаційної кампанії H-Road, організованої компанією «Хюндай Мотор Україна». З 17 серпня по 8 вересня 2017 року тест пройшли 1 260 користувачів Мережі.
Завдання дали змогу оцінити знання водіями кількох головних правил маневрування та дотримання безпечної дистанції. Так,

• правила використання світлових покажчиків повороту пам'ятають 58% респондентів.

• правила розміщення транспортного засобу (ТЗ) при русі по проїзній частині знають 69% опитаних.

• відповісти правильно про метод визначення безпечної дистанції змогли 73% респондентів.

Онлайн-тестування, проведене в рамках H-Road, не тільки стало інструментом для перевірки знань водіїв, а й в черговий раз привернуло увагу українців до важливості дотримання Правил дорожнього руху (ПДР).

2. 7106 ДТП ЧЕРЕЗ НЕДОТРИМАННЯ ПРАВИЛ МАНЕВРУВАННЯ ТА БЕЗПЕЧНОЇ ДИСТАНЦІЇ ЗА МІСЯЦЬ

Порушення правил маневрування та недотримання безпечної дистанції під час руху – найпоширеніші причини дорожньо-транспортних пригод (ДТП) в Україні в 2017 році. За даними Департаменту патрульної поліції України, тільки в серпні цього року порушення правил маневрування призвело до 4395 ДТП, при цьому в 218 ДТП були постраждалі, у яких загинуло 11 осіб та 282 травмовано. Недотримання безпечної дистанції протягом цього ж періоду стало причиною 2711 ДТП, в 103 випадках – з постраждалими, у яких загинуло 4 особи та 174 травмовано.
Залучення уваги українських водіїв до цієї проблеми є одним із пріоритетних напрямків Національної інформаційної кампанії H-Road.

3. ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ – 425 ГРИВЕНЬ ШТРАФУ АБО 50 ШТРАФНИХ БАЛІВ

Забезпечити безпеку на дорозі можливо виключно за умови дотримання ПДР всіма учасниками руху.
Згідно з Правилами дорожнього руху, до маневрування відносяться: початок руху транспортного засобу, перестроювання в русі на іншу смугу, поворот праворуч або ліворуч, розворот, з'їзд з проїжджої частини та рух заднім ходом.
Нагадуємо кілька ключових правил, які, згідно з ПДР України, регулюють розташування ТЗ на дорозі, безпечної дистанції та використання попереджувальних сигналів:

• 9.2. Водій повинен подавати сигнали світловими покажчиками повороту відповідного напрямку: а) перед початком руху та зупинкою; б) перед перестроюванням, поворотом або розворотом.

• 11.2. Нерейкові транспортні засоби повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини.

• 11.11. При інтенсивному русі змінювати смугу дозволяється лише для об'їзду перешкоди, повороту, розвороту або зупинки.

• 13.1 Водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.

Штраф за порушення правил безпечної дистанції або інтервалу, розташування транспортних засобів на проїзній частині, використання попереджувальних сигналів при початку руху чи зміні його напрямку встановлений ст. 122 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та складає 425 грн або 50 штрафних балів. У разі якщо порушення призвело до створення аварійної обстановки, покаранням є штраф 680 грн або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.
Щоб уникнути небезпечних ситуацій на дорогах та істотних покарань за правопорушення, Національна інформаційна кампанія H-Road закликає українців до відповідальної поведінки на дорогах та дотримання правил дорожнього руху.

4. СОЦІАЛЬНА ІНІЦІАТИВА «ХЮНДАЙ МОТОР УКРАЇНА»

У серпні 2017 року в Україні стартувала Національна інформаційна кампанія H-Road, мета якої – підвищити культуру водіння та привернути увагу всіх учасників дорожнього руху до важливості особистої відповідальності за дотримання правил дорожнього руху. Ініціювала проект компанія «Хюндай Мотор Україна».
Заходи та активності, заплановані організаторами інформаційної кампанії, допоможуть донести всім учасникам дорожнього руху – автомобілістам, мотоциклістам, велосипедистам, гіробордістам, пішоходам – важливу інформацію про правила дорожнього руху.
Небайдужі українці можуть узяти участь в тестах і опитуваннях, а також висловити особисту відданість ідеї відповідальної поведінки на дорогах, купивши стікери та аксесуари з символікою проекту. Придбати атрибутику, всі кошти від реалізації якої будуть спрямовані на підготовку національної паралімпійської збірної України до наступних Паралімпійських ігор, можна в дилерських салонах «Хюндай».

Партнери проекту