Прості поради тим, хто не розлучається з домашнім улюбленцем навіть за кермом

Часто домашні улюбленці ділять в дорозі салон автомобіля із своїм господарем. Причиною цьому можуть стати особливі обставини вдома або просто нестримне бажання власника взяти чотирилапого із собою в поїздку. Так чи інакше, відповідальний водій повинен пам’ятати про обачність та дбати про свою безпеку і захищеність собаки під час руху. Прочитайте кілька порад, що допоможуть впевнено крутити кермо, поки поряд дехто завзято крутить хвостом.

1. Крок за кроком. Не поспішайте із першою поїздкою, якщо вона не вимушена. Привчайте улюбленця до салону авто поступово, нехай пристосується і позбавиться тривоги. Для поступового ознайомлення чотирилапого із новим середовищем спочатку можете разом із ним посидіти на задньому сидінні нерухомого авто. Ви для нього — міра довіри до нового місця. Коли паніка у собаки припиниться, сідайте за кермо та повільно проїдьтесь, підтримуючи із вашим новим пасажиром голосовий контакт.

2. Прибережіть корм. Найкраще кілька годин до поїздки не годувати пса. І тим більше не варто цього робити під час руху. Якщо ж дорога довга, зробіть півгодинний піт-стоп і погодуйте волохатого друга. Не забувайте, що вам теж необхідно перепочивати в дорозі. Що ж стосується собаки, то краще взяти з дому звичний для нього корм, ніж змінювати його раціон в дорозі випадковими «стравами». До того ж, важливо не перевантажити собачий шлунок. До речі, воду краще взяти теж домашню і не дозволяти спраглому псу втамовуватись із калюж чи водойм із стоячою водою.

3. Візьміть комфорт із собою. Якщо звичний режим чотирилапого порушено, йому буде важко спокійно всидіти під час довгої поїздки. Тому варто подбати про нього завчасно і захопити в дорогу його улюблені іграшки або інші «заспокійливі» елементи побуту пса.

4. Не лишайте його самого. Продумайте все завчасно: якщо там, куди ви їдете, ви не зможете взяти собаку із собою, краще не брати його зовсім в дорогу — лишіть його родичам чи друзям, що зможуть приглянути за ним під час вашої відсутності. В жодному разі не лишайте пса в автівці самого: 1) йому може стати зле від нестачі кисню; 2) влітку сонце сильно розігріває салон, що може стати причиною теплового удару. Такі умови утримання можуть нашкодити собаці, а той, в свою чергу, може нашкодити вашому авто. Крім того, після такого ув’язнення пес може розлюбити поїздки з господарем.

5. Проїхатись з вітерцем, висунувши голову у вікно — одне з улюблених собачих занять. Однак після такої розваги наступною вашою спільною подорожжю, швидше за все, може стати поїздка до ветеринара, адже пес може застудити вуха або горло. Тому не завжди варто задовольняти примхи чотирилапих, а кумедне фото можна зробити і не виїжджаючи з двору.

6. У собак немає рук. Це головна причина необхідності їх фіксації в автомобілі. Якщо знаєте, що ваш улюбленець непосидючий, краще змайструйте йому з ременя безпеки зручне кріплення. Інакше під час різкого гальмування пес може травмуватись, вдарившись у передню панель або спинку переднього сидіння, або роздерти оббивну тканину салону, намагаючись вчепитись за неї кігтями.

7. Брати наші менші. Якщо ваш собака має особливо мініатюрні розміри, варто ретельно слідкувати за ним. Ви можете не помітити, як він залізе під педалі: так ви не зможете натиснути на гальма у потрібний момент і потрапите в ДТП або навпаки — ви натиснете на гальма і притиснете малого улюбленця. Краще придбати для малюка клітку для поїздок, яку можна закріпити на задньому сидінні ременем безпеки.

8. Собаки не витирають лапи перед тип як залізти в авто. Тому, якщо плануєте часто брати в дорогу домашню тварину, подбайте про захист від бруду. Особливо це актуально в дощову погоду. Найкраще знайти водозахисну поверхню, яка зберігатиме сидіння сухими і при цьому її легко очистити водою за необхідності.

Коли ви виконуєте роль водія, ви повинні залишатись люблячим господарем, а пес, навіть коли стає пасажиром, має лишатись вашим улюбленцем.

Партнери проекту