Поїздки на довгі відстані: згадати все

Більшість короткочасних поїздок здійснюються у місті. Переважно на роботу і з роботи, переважно для того, щоб заробити грошей на головну поїздку року, яку ще рік можна буде згадувати. Якщо буденні автомаршрути не вимагають особливої підготовки, бо все необхідне знаходиться на відстані витянутої руки, то довгі подорожі на своїх колесах повинні бути ретельно сплановані. Ми пропонуємо вам кілька порад, що зроблять вашу автомандрівку безтурботною.

1. Перевірте авто. Від несправностей в далекій дорозі ніхто не застрахований, але відповідальний водій повинен проінспектувати авто та подбати про його технічну бездоганність. Перевірте ходову частину, поновіть рівень масла та збалансуйте тиск у шинах. Подбайте про наявність в багажнику запасного колеса, домкрата та хоча б мінімального набору інструментів. Візьміть про запас каністру для палива, перевірте повноту комплекту аптечки та строк придатності вогнегасника, захватіть насос та аварійний знак.

2. Ви знаєте, куди їдете? Коли маршрут для вас є регулярним, наприклад, до батьків в село, все простіше. Але більшість мандрівок зазвичай ведуть в незнайомі краї, в цьому і ж суть подорожей. Тому почніть планувати та вивчати картографічний аспект поїздки щонайменше за тиждень. Звісно, важко складати графік для відпустки, але це доволі важливо. Враховуйте швидкість руху і плануйте зупинки для ночівлі за потреби. Пам’ятайте, особливо під час свят, що не лише ви вирішили відпочити в цей період — бронюйте номер в популярних готелях та стіл в ресторанах завчасно. Якщо ваші плани ведуть вас за кордон, не забудьте взяти словник чи розмовник, щоб в європейських містах не відбирати гроші у вуличних мімів.

3. Тримайте під контролем свідомість. Довготривале кермування нерідко стає причиною входження в так званий «дорожній гіпноз». Це результат втоми, що знижує рівень концентрації і впливає на відчуття відповідальності за себе та пасажирів. В такому стані водій втрачає здорове сприйняття швидкості та відстані. Щоб налагодити ці психічні механізми, потрібна зупинка. Найкраще зупинятись на кілька хвилин щогодини, аби ваша подорож закінчилась так, як хочете ви.

4. Продумайте один із днів подорожі. Уявіть детально один повноцінний день у майбутній мандрівці і запишіть, які предмети вам потрібні. Зберіть повний гігієнічний комплект та гардероб, враховуючи різні погодні розвитки подій. Якщо їдете з дітьми, пам’ятайте, що їм важче розлучатись із своїми щоденними речами. Ви повинні не просто збирати їх у подорож, а й розуміти, які іграшки чи книжки зможуть заспокоїти їх чи зайняти так, щоб ви могли провести цю відпустку/вікенд без паніки та хвилювання.

5. Електроніка. Перше — техніка, що лишається вдома без нагляду, — домашні електропристрої. Зробіть собі послугу: відвідайте кожну кімнату вашого дому і вимкніть все (крім холодильника) перед тим, як покладете руки на кермо. Позбудьтесь цієї невиправданої фобії одразу і зосередьтесь на дорозі. Друге — гаджети, які супроводжуватимуть вас в дорозі. Завантажте улюблені пісні чи фільми завчасно і зарядіть телефон повністю. Також варто передбачити можливість заряджання мобільних пристроїв на місцях зупинок. Ще краще — знайти зарядний пристрій, що під’єднується до прикурювача.

Ми не виносимо в окремий пункт пораду про запас їжі та напоїв в дорозі, вважаючи, що людина, яка може сідати за кермо може вирішити і такі питання. Всі знають, що кермувати потрібно з повним шлунком і тверезою головою.

Партнери проекту