9 додатків, які мають бути у кожного водія

Навіть найдосвідченіші водії вимушені стояти в заторах і навіть найстаріші авто вимагають якісного пального. Сам водій не завжди встигає адаптуватись до цінової політики АЗС, не завжди знає напевне, який з маршрутів буде найкращим, і тим більше не може впевнено кермувати в незнайомому місті. Тому сучасні онлайн-маркети пропонують автомобілістам достатню кількість мобільних додатків, що у фоновому режимі забезпечують водія необхідною інформацією щодо усіх аспектів автомобільної інфраструктури. Тож, якщо у вас є не лише авто, а й смартфон, вам стануть у пригоді такі мобільні помічники.

1. Maps.Me. Один з найпопулярніших автомобільних програмних продуктів у світі (більше 65 млн. завантажень). На вимогу прокладає кілька маршрутів, пропонуючи водієві найкоротший, при цьому враховує поточні дані про затори, ДТП, ремонти дороги та інші фактори, що впливають на швидкість доїзду до пункту призначення. На карті позначаються всі дорожні знаки, а також інформація про обмеження швидкості на конкретних ділянках дороги. Карти з високим рівнем деталізації працюють в офлайн-режимі, що забезпечує роботу додатка незалежно від наявності інтернет-підключення. Завдяки високоякісній технології стиснення даних Maps.Me працює дуже швидко і при цьому економить місце на карті пам’яті.

У GooglePlay доступні версії для iOS та Android.

2. ПДР України 2016 (Vodiy.ua). Навідміну від друкованих видань такий Android-додаток стане водієві універсальним джерелом усіх правил руху. Завдяки постійним оновленням ви не лише отримуєте актуальні дані про зміни до ПДР, а й користуєтеся зручним інтерфейсом із можливістю пошуку потрібних пунктів та положень. Тут ви знайдете основні законодавчі акти, перелік штрафів за порушення ПДР і документи, що регламентують роботу поліції та права водіїв. (Якщо необхідна більш широка база законів, наказів та інструкцій, варто скористатись додатком «Патруль»).

3. Check Engine. Програма працює без підключення до мережі і за призначенням є діагностичним довідником, в якому зібрано більше 96 % розшифрованих кодів помилок роботи двигуна для всіх блоків керування (B, C, P, U). Щоб дізнатись про сумісність додатка з вашою автівкою, перегляньте опис програми у онлайн-маркеті, де наведено перелік марок авто, помилки яких внесені в базу.

Там само можете завантажити Check Engine для iOS або Android.

4. Fuel Manager. Додаток дозволяє контролювати розхід палива та прогнозувати кількість паливних залишків після пройденого маршруту. Водій може користуватись зручним калькулятором для розрахунку вартості проїзду конкретної відстані. Програма підтримує двопаливний розрахунок (газ + бензин). На основі отриманих результатів можна автоматично сформувати графік із статистикою за обраний період. Крім того, інтерфейс додатка легко адаптується під користувача, а отримані відомості можна експортувати або синхронізовувати з іншими пристроями.

Доступна Android-версія. Найближчий аналог — Fuelio.

5. Підбір шин та дисків (назва на GooglePlay — «Подбор шин и дисков»). Довідник з базою розмірів колес авто, випущених не пізніше 2014 року. В базі зведено відомості про типорозміри шин для конкретних моделей. Тут можна знайти інформацію про диски, шини та DIA для автівок європейського, американського, японського і навіть мексиканського виробництва.

6. Daily Roads Voyager. Додаток для зйомки під час щоденних поїздок. Смартфон фіксується на дзеркалі заднього виду або на панелі приладів, і водій може одним дотиком активувати режим запису за необхідності. Така програма функціонує і як автореєстратор, і як «чорна скринька» автомобіля. Відео (або фото) зберігаються в циклічному режимі на карту пам’яті формату MicroSD (залежно від ґаджета). На відео автоматично розставляються геомітки та час зйомки.

Більше про додаток на базі Android читайте на GooglePlay.

7. Обслуговування автомобіля. «Довгостроковий» додаток для контролю вчасної заміни механічних деталей авто. Водій вносить в програмну базу експлуатаційні терміни агрегатів та механізмів, а додаток у зазначений строк повідомляє користувача про необхідність заміни критичних елементів механізму. Крім того, мобільний помічник на базі Android нагадає, коли потрібно замінити масло або, наприклад, провести запобіжний огляд гальмівних колодок.

8. Find My Car — додаток, що допоможе власнику позначити на мапі місце розташування та пізніше знайти автомобіль за GPS-навігатором або за допомогою компаса (якщо немає доступу до мережі). Програма допоможе зорієнтуватись на великому або кількаярусному паркувальному майданчику, а в незнайомому місті вам не доведеться кружляти, шукаючи свою автівку.

Сумісність: iOS та Android; додаток має чимало аналогів.

9. Waze — навігаційний додаток, схрещений із соціальною мережею. Водії в цьому додатку самі є основним джерелом інформації про ситуацію на дорозі: вони можуть повідомляти про помічену нову вибоїну на дорозі, про патруль, затори, ДТП і таке інше. Аналізуючи цю інформацію навігатор перекладатиме маршрут для інших водіїв на більш вигідний з різних точок зору. Крім поточних негараздів на шляху, водії можуть ділитися геомітками та враженнями про хороші готелі, кафе, АЗС чи просто гарні місця на маршруті.

У вільному доступі версії iOS та Android.

Партнери проекту