6 беззаперечних причин необхідності автореєстратора в автомобілі

Попри максимальне високотехнологічне оснащення сучасних авто, жоден водій не застрахований від помилок на дорозі. Більше того, автовласник не може бути впевнений у водійських навичках інших учасників руху. Тому для повноти комплектації авто варто придбати камеру, що у реальному часі фіксуватиме ситуацію на дорозі і за необхідності записуватиме. Всі ми бачили в мережі одіозні записи розмов з ДПС, кадри страшних аварій та рукопашні бої між водіями. Прочитайте кілька тверджень на користь того, щоб встановити в салоні вашої автівки реєстратор.

1. Надійний аргумент. Відеореєстратор фіксує усі дорожні події за участю вашого авто, тому докази відсутності вашої вини або докази вини іншого водія будуть задокументовані у випадку ДТП. Такі матеріали стають найкращим аргументом і в суді, і на місці пригоди. Однак, зважайте: ваша водійська поведінка і порушення ПДР так само можуть бути увіковічнені у відеоформаті. Тож будьте ввічливі і кермуйте відповідально.

2. Все по-чесному. Встановивши цей пристрій на лобовому склі, ви зможете дати відсіч шахраям, що умисно провокують дорожні конфлікти. Такі зловмисники зазвичай використовують тонкощі ПДР для висвітлення вас порушником, після чого пропонують владнати все без поліції. Та якщо відеозапис може довести вашу невинуватість, сміливо чекайте на патруль і демонструйте відеодокази провокування ДТП.

3. Страхування. Ще один суб’єкт дорожніх пригод — страхувальники. Страхові компанії роблять усе, щоб довести пряму відповідальність водія за пошкодження авто. У разі достатніх підстав для відмови у виплаті страхової суми, оплата ремонту авто ляже на плечі водія. Відеоаргумент у цьому випадку на вагу золота. Навіть найбільш мотивовані юристи не здатні сперечатись із задокументованим на відео фактом. У разі отримання травм та необхідності проходження лікування, ви зможете змусити винуватця ДТП відшкодувати вам витрати, представивши відеозапис як доказ.

4. Вчіться кермувати. Зафільмувавши процес їзди учня з автошколи, інструктор може на одному прикладі проаналізувати стиль кермування, розібрати конкретні помилки та порадити шляхи їх уникнення. Те ж саме може робити і батько, який дозволяє дитині-підлітку сідати за кермо.

5. Сигналізація. Як і у випадку із паркувальними інцидентами, деякі камери здатні працювати в автономному режимі, вмикаючи функцію запису лише при ударі або фіксації руху поблизу. Хоча тут все неоднозначно: деякі водії часто забирають реєстратор на ніч з авто, оскільки цей предмет інколи і стає об’єктом крадіжки. З іншого боку, якщо і у вас, і в сусідів будуть камери, одна з них може зафіксувати крадіжку в іншому авто. Тут постає питання про те, наскільки великою повинна бути кількість знімальних пристроїв в автовласників, щоб усі водії почували себе в безпеці, а краще — усі крадії відмовилися грабувати автівки, побоюючись стати героєм Youtube-ролика і обміняти викрадену камеру на в’язничну.

6. Краса і несподіванки. Окрім дорожніх неприємностей і ДТП, дорога часто дарує водіям і приємні сюрпризи: гарний захід сонця, оленів на дорозі, комічний професіоналізм комунальних служб, тощо. До того ж, їдучи в мандрівку або просто у відрядження, ви можете легко зняти навколишні гірські, морські і просто пейзажі та залишити собі прекрасні спогади про подорож. Можна розвернути камеру у салон і знімати забавки дітей на задньому сидінні, а деякі моделі дозволяють виносити об’єктив за межі салону і робити незабутні селфі.

Вибираючи автореєстратор, зверніть увагу на такі його технічні характеристики: кут огляду дороги, якість зйомки, частоту зйомки (кількість кадрів за секунду), доступні формати запису відео, підтримку накопичувачів та їх об’єм, наявність нічного режиму зйомки та джерело енергії.

Партнери проекту