Не переплатити і не нашкодити автівці: 8 порад щодо вибору і заощадження пального

В Україні ціна на паливо залежить, на жаль, не від вартості бареля нафти, а від самого ринку готових нафтопродуктів. Тут найважчим для українських водіїв є прохід над прірвою між доларом та гривнею. Однак, не менш важливим є технічний бік правильного вибору пального та розумне його використання. Щоб зрозуміти, який бензин або дизель підходить вашому авто та як економити, просто знаючи закони фізики, ознайомтесь з нашими порадами.

1. Октанове число. Не завжди бензин з більшим октановим значенням сприяє кращій роботі двигуна. Найдоцільніше вибирати пальне за цим критерієм, орієнтуючись на поради виробника, адже кожен двигун (навіть в рамках однієї моделі, але в різних комплектаціях) розрахований на використання конкретного типу палива. Якщо двигун за інструкцією працює на 95-му, то, заливши в бак 92-й, ви збільшите розхід палива і зменшите строк служби циліндрів, оскільки сила стискання горючої рідини буде більшою, ніж того потребує 92-й, а тому бензин детонуватиме раніше і буде згорати швидше. А якщо замість потрібного 92-го ви заллєте 95-й, енергоефективність вашого авто не зросте. Тому просто читайте технічну документацію і довіряйте смакам двигуна.

2. Слідкуйте за колесами. Головним фактором, що впливає на розхід енергії, є сила тертя. Тому перевіряйте час від часу тиск у шинах та забезпечуйте рівномірність накачки камер. Збалансована компресія зробить пляму контакту з покриттям оптимальною і не буде надмірно навантажувати двигун.

3. Стиль кермування. На витрати бензину чи дизельного палива значною мірою впливає сам водій. Ані швидка, ані повільна їзда не можуть бути енергоефективними, краще взяти за звичку помірний тип кермування. Якщо можете, вибирайте для поїздок години, які «НЕ пік», адже затори часто забирають левову частку пального. Однак, не варто проводити за кермом час, уявляючи, як пальне краплина за краплиною перетікає з бака в циліндр, — перш за все ви відповідальний учасник дорожнього руху, а вже тоді хранитель сімейного бюджету.

4. Вимикайте двигун. З точки зору економії система «старт-стоп» працює безвідмовно в сучасних автівках попри старі контраргументи про те, що для заведення двигун потребує більшого вприскування пального. Однак розробники нових авто скоротили об’єм бензину для старту до мінімуму. Сміливо вимикайте двигун при вимушених зупинках. Звісно, мова йде про півторахвилинні світлофори, зупинки перед залізничним світлофором і довгі затори.

5. Нові АЗС. Досвідчені водії кажуть, що нові автозаправні станції часто тішать водіїв і якісним пальним, і заниженими цінами. Не соромтесь користуватись таким подарунком і заправляйтесь наповну.

6. Відчайдушна економія. Кондиціонер, обігрівач та інші атрибути бортової системи можуть витрачати від 0,3 до 1 літра палива за годину. Тож на цьому також можна зекономити, наприклад, — їхати зимового ранку на роботу, не знімаючи верхнього одягу. Але знову ж, пам’ятайте про зручність та не перебільшуйте з економією — краще, щоб ваша нога не стрибала від холоду на педалі газу. Економте з розумом.

7. Довіряйте відомим брендам. Якщо газ, бензин чи дизпаливо певної марки на ринку вже давно, це означає, що продукція виробника була неодноразово сертифікована і за хімічним складом відповідає нормам ДСТУ. Такі бренді дбають про свою репутацію, а тому проводять контроль якості товару та обслуговування.

8. Хімія. Частка бензолу, сірки та ароматичних вуглеводних речовин у паливі чітко регламентується законодавством. Якщо ж у вас виникли підозри щодо неякісного палива одразу після заправки, ви можете взяти зразок з бака та безпосередньо на АЗС і звернутися в лабораторію, де проведуть аналіз. Але зазвичай процес пошкодження паливних систем автомобіля дуже поступовий, тому довести вину конкретного виробника навряд чи вдасться. Краще будьте обачні завчасно.

Партнери проекту